:

Heeft het in maart geregend?

Fleur Ramos
Fleur Ramos
2025-06-16 07:32:39
Count answers: 4
Gemiddeld werd er door de automatische weerstations in maart ongeveer 6 millimeter neerslag gemeten, waar dat normaal gesproken 53 millimeter is. Het vorige record stamt uit 1993. Toen viel er in maart 9 millimeter regen in Nederland. Niet alleen in maart viel weinig neerslag, ook in februari werd slechts 28 millimeter gemeten, waar het langjarig gemiddelde voor februari op 58 millimeter ligt. "Als we op 1 januari van dit jaar waren begonnen met het bijhouden van het neerslagtekort, dan had het nu op 35 millimeter gestaan", aldus het KNMI.
Liza Postma
Liza Postma
2025-06-16 07:19:23
Count answers: 7
Normaal valt in de eerste tien dagen van maart ongeveer 26 millimeter neerslag in De Bilt, maar dit jaar is dat 0 millimeter. Van 1 tot en met 10 maart is er nauwelijks neerslag gevallen in Nederland. Op enkele plekken viel tot twee millimeter regen in de eerste twee dagen van de maand. De meeste regen van deze week valt op donderdag en vrijdag. In het noorden en (noord)westen is het iets natter dan in de rest van het land. De neerslagsom is zo’n 3 tot 8 millimeter. De kans is groot dat in de laatste week van maart meer regen valt.
Vince de Vos
Vince de Vos
2025-06-16 03:13:54
Count answers: 6
Je kunt in maart ongeveer 3 tot 8 dagen regen verwachten in Nederland. Het is een goed idee om je paraplu mee te nemen, zo is slecht weer geen spelbreker. Er zijn gemiddeld 7 dagen met regen in Nederland in maart.