:

Welke sluizen zijn er in Zwartsluis?

Tijmen van der Leek
Tijmen van der Leek
2025-06-16 23:00:54
Count answers : 39
0
Tegenwoordig zijn de Arembergersluis, de Grote Kolksluis en de Meppelerdiepsluis nog in bedrijf en is de Staphorstersluis de oudste niet-werkende schutsluis van Overijssel. Met deze route wandel je vanuit Sluuspoort langs de vier sluizen. Ontdek de historische sluizen van Zwartsluis Wandel langs de historische sluizen van Zwartsluis (2,5 km) Hier ontvang je een kaartje met de QR-code naar de wandeling langs de sluizen in Zwartsluis.
Laurens de Jong
Laurens de Jong
2025-06-16 20:33:48
Count answers : 27
0
Arembergerschutsluis Puntdeuren. Breedte: 4.6 meter, lengte: 27.9 meter. Schutlengte: 27.9 meter. Drempeldiepte beneden/buiten: 2 meter, drempel diepte boven/binnen: 1.6 meter. Marifoonkanaal: kanaal niet opgegeven Telefoonnummer: 038-3866656 Opmerking: Zie ook: www.overijssel.nl/varen.

Lees ook

Wat zijn de bedieningstijden van bruggen en sluizen in 2025?

De bedrijven die gebruik maken van de binnenhavens in Brabant en Limburg, zoals het agrifoodcluster Lees meer

Wat zijn de bedieningstijden van de bruggen over de Vecht?

Bij elke brug vind u een overzicht van de brugtijden Brugtijden Sluisbrug Brugtijden Lange Vechtbr Lees meer

Laura Hexspoor
Laura Hexspoor
2025-06-16 17:54:45
Count answers : 23
0
Tegenwoordig zijn er nog drie in bedrijf: de Arembergersluis, de Grote Kolksluis en de Meppelerdiepsluis. De oudste sluis (gebouwd rond 1400) werd oorspronkelijk "de Swarte Sluys" genoemd en lag iets ten zuiden van de huidige Grote Kolksluis. De Staphorstersluis is in 1977 buiten werking gesteld en met een muur dichtgemetseld, maar nog steeds als monument te bewonderen. De Staphorstersluis is de oudste nog aanwezige schutsluis van Overijssel.
Liv Jacobs
Liv Jacobs
2025-06-16 17:47:30
Count answers : 35
0
In Zwartsluis liggen vier sluizen die allen aan het Zwarte Water uitkomen. Van west naar oost zijn dit de Arembergersluis, de Grote Kolksluis, de Staphorstersluis en de Meppelerdiepsluis.

Lees ook

Wat zijn de bedieningstijden van de Beukerssluis?

Alle dagen, tussen 13:00h en 19:00h Feestdagen, maandag, dinsdag, woensdag, donderdag, vrijdag, zat Lees meer

Wanneer begint het vaarseizoen in 2025?

Het vaarseizoen begint in 2025. De exacte datum van het begin van het vaarseizoen in 2025 wordt niet Lees meer

Vera Vergeer
Vera Vergeer
2025-06-16 17:43:51
Count answers : 24
0
Je komt onderweg twee ‘echte’ sluizen tegen, bij Zwartsluis en in Blokzijl. Lig je in de binnenhaven van Zwartsluis en is de boot maximaal 2.20 meter hoog, dan kun je rechtdoor onder de witte brug over de Grote Kolksluis door. De Grote Kolksluis staat meestal open. Vaar het leuke kolkje binnen en schut in de kleine Arembergersluis. Is jouw boot hoger, vaar dan een stukje terug, houd op de splitsing stuurboord aan en vaar door de openstaande keersluis stuurboord uit het Zwarte Water op. Al snel zie je achter de brug over de N-331 aan stuurboord de invaart van de Waa. Vaar het kolkje binnen en schut in de kleine Arembergersluis. De Kadoelerkeersluis halverwege Vollenhove en het Zwarte Water staat meestal open, net zoals de Grote Kolksluis in Zwartsluis. De kleine Arembergersluis en de Grote Kolksluis zijn twee verschillende sluizen in Zwartsluis. Hier staat ook een keersluis genoemd.
Pim de Haan
Pim de Haan
2025-06-16 17:36:35
Count answers : 38
0
De kolksluis bij De Blizzard. Ga je voor uitzicht op het Zwarte Water, de kolksluis, de haven of het pittoreske centrum? Ga jij voor uitzicht op het Zwarte Water, de kolksluis, de haven of het pittoreske centrum? Ga jij voor uitzicht op het Zwarte Water, de kolksluis, de haven of het pittoreske centrum? Aan jou opnieuw de keus: dineren aan het Zwarte Water, de kolksluis, de haven of het pittoreske centrum?

Lees ook

Waarom zijn sluizen dicht?

De sluizen zijn dicht om de stad te behoeden voor meer overlast door het Noordzeewater. Normaal ges Lees meer

Waar is de grootste sluis ter wereld?

Met een muisklik opende koning Willem-Alexander de sluis, die met een lengte van 500 meter de groots Lees meer