:

Wat is de oudste markt van Nederland?

Brent Schrant
Brent Schrant
2025-09-06 04:24:57
Count answers : 23
0
Het Waterlooplein is de oudste vlooienmarkt van Nederland. Honderddrieendertig jaar geleden opgericht, zes dagen per week open en met zo’n driehonderd kramen, een van de leukste en gezelligste plekken in hartje Amsterdam. Het Waterlooplein is legendarisch, uniek en wereldberoemd. We hopen u snel te verwelkomen op het altijd gezellige Waterlooplein.
Yara Vos
Yara Vos
2025-08-26 01:02:14
Count answers : 27
0
Een van de leukste en gezelligste plekken in Amsterdam is het Waterlooplein met zijn markt. Op deze oudste vlooienmarkt van Nederland vind je vintage spulletjes, tweedehands boeken en kleding voor een prikkie.
Ceylin Loukili
Ceylin Loukili
2025-08-24 22:02:54
Count answers : 27
0
De markt van Enschede bestaat deze maand 500 jaar en is daarmee een van de oudste markten van Nederland.
Cato van der Meer
Cato van der Meer
2025-08-14 14:31:07
Count answers : 30
0
De oudste markt van Nederland is die van Valkenburg. Kijk je naar de historie, dan wordt er rond het jaar 840 al melding gemaakt van paardenhandel in Valkenburg. Dat jaartal is redelijk goed en wetenschappelijk onderzocht. Dat betekent dat de markt anno 2024 zo rond de 1184 jaar oud is. Er zijn andere markten die ook oud zijn, zoals die van Beusichem, die volgens onze bronnen in 1561 voor het eerst genoemd wordt, maar dat neemt niet weg dat deze ook eerder gehouden kan zijn, mogelijk vanaf 1461. In Heenvliet werden de rechten voor het houden van een paardenmarkt verleend in 1687, maar de marktrechten bestonden al langer, sinds 1469. Zuidlaren dan, de markt aldaar is ontstaan rond het jaar 1200. Omdat ‘wij’ in Valkenburg al paarden verhandelden rond het jaar 840, mogen we rustig zeggen dat Valkenburg ‘dé mart’ heeft!
Nathan Rouwhorst
Nathan Rouwhorst
2025-08-04 03:23:03
Count answers : 31
0
Het recht op een jaarmarkt verkreeg Joure in 1482, als aanvulling op het al in 1466 verworven weekmarktsrecht. Deze jaarmarkt wordt sinds 1482 onafgebroken gevierd en werd gehouden bij de molen die destijds aan de Groene Dijk stond. Daarmee is de Jouster Merke de oudste onafgebroken veemarkt en in het bijzonder paardenmarkt van Europa en mogelijk van de wereld. Het is (voor zover bekend) de langstlopende jaarmarkt ter wereld.
Ayden Dogan
Ayden Dogan
2025-08-04 01:07:28
Count answers : 17
0
De markt op het gezellige Waterlooplein is de oudste vlooienmarkt van Nederland. Er zijn hier zo’n driehonderd kramen te vinden. Van vintage fototoestellen, tot tweedehands boeken en de laatste mode voor weinig; elke kraam is anders en uniek. Bij de diverse foodtrucks kun je heerlijke Italiaanse, Libanese of Griekse hapjes uitproberen. De markt is geopend van maandag tot en met zaterdag.