:

Is er nog oerbos in Nederland?

Nova van Vliet
Nova van Vliet
2025-09-02 18:32:26
Count answers : 33
0
Nederland kent geen oerbos meer, zo leren wij op school. Alle bossen zijn in de afgelopen eeuwen ettelijke keren gekapt geweest. Dat laatste is waar. Toch trof bomendeskundige Bert Maes op de Veluwe onlangs levende bomenresten aan die meer dan duizend jaar oud zijn. “Het gaat hier zonder twijfel om de oudste bosrelicten van West-Europa “, vertelt Maes. Ook trof Maes middenin oude eikenhakhoutbosjes enkele exemplaren van de wilde appel aan. Die van de Veluwe zijn echter ongetwijfeld uniek. Het verrassende daarbij is de enorme omvang van de stobben. Ook het oppervlakte aan oerbos is opvallend: het gebied bestrijkt vele vierkante kilometers.”
Dylan de Boer
Dylan de Boer
2025-08-24 06:57:08
Count answers : 29
0
En hoewel we in Nederland geen oerbos meer hebben zijn er tal van initiatieven in ons land om weer nieuwe wildernis te laten ontstaan. Rond de dertiende eeuw was vrijwel alle oerbos in Europa gekapt of in cultuur gebracht. Dus de bossen die we vandaag kennen zijn in de afgelopen eeuwen ontwikkeld.

Lees ook

Heeft Friesland bossen?

Het Drents-Friese Wold is het op één na grootste aaneengesloten bosgebied van Nederland, wist je dat Lees meer

Wat is een mooi bos om te wandelen?

Een mooi bos om te wandelen is het natuurbos bij Landgoed Ennemaborg in Midwolda, omdat het een veel Lees meer

Oscar Spies
Oscar Spies
2025-08-18 05:32:43
Count answers : 20
0
Als je op een kaart uit de negentiende eeuw kijkt dan zie je vlak onder Apeldoorn een oerbos, ook wel Het Beekbergerwoud. Laatste oerboom 150 jaar geleden gekapt Op 10 juni 1871, anderhalf jaar later, werd de laatste boom gekapt. Het Woud was niet meer. Het natte, reliëfrijke bos was hardhandig veranderd in strakke graslanden.
Bryan Akin
Bryan Akin
2025-08-08 03:16:25
Count answers : 41
0
Het Mantingerbos in Drenthe mag zich ondanks dat wel oerbos noemen. Het oerbos zelf is dus niet groot. Het enige is dat de natuur hier volgens onderzoekers al duizenden jaren ongerept is gebleven. Het Mantingerbos is dan ook een restant van wat vroeger een groot woud is geweest. Daarmee is met name de bodem één van de oudste onberoerde bosbodems van Drenthe. Nederland kent veel mooi bossen, maar weinig wouden. Een woud is namelijk op natuurlijke wijze ontstaan, terwijl bijna al het bos in Nederland zelf is aangeplant.

Lees ook

Zijn er natuurlijke bossen in Nederland?

Vrijwel al het bos in Nederland is ooit aangeplant als productiebos en bestaat vaak uit bomen van de Lees meer

Waar kun je mooi wandelen in Friesland?

Van uitgestrekte veengebieden tot historische stadskernen: Friesland biedt een bijzondere variatie a Lees meer

Noa Paillet
Noa Paillet
2025-08-08 01:58:45
Count answers : 30
0
Oorbos komt in Nederland niet (meer) voor. Ooit was Nederland met oer- of natuurbos bedekt. Sommige restanten oud bos in Europa kunnen nog oerbos worden genoemd.