:

Waar ligt het straatje van Vermeer?

Ize Amalrada
Ize Amalrada
2025-10-08 18:01:20
Count answers : 28
0
Het straatje van Vermeer ligt aan de Vlamingstraat, tussen de huidige nummers 40 en 42. Het straatje moet worden gezocht aan de noordzijde van een oost-west lopende gracht. De goot op de voorgrond van het schilderij voert het schrobwater af naar een gracht.
Vajèn Kok
Vajèn Kok
2025-10-08 17:03:45
Count answers : 28
0
Het straatje hangt sinds de jaren twintig van de twintigste eeuw in het Rijksmuseum Amsterdam. Op informatiepanelen in Delft stond tot 2015 als locatie Nieuwe Langendijk 22-26, een pand dat in 1982 voor nieuwbouw werd afgebroken. De Nederlandse kunsthistoricus Frans Grijzenhout beweerde in 2015 dat de locatie zich in de Vlamingstraat zou bevinden waar de percelen met de nummers 40-42 staan. Het rechterpoortje op het schilderij is volgens Grijzenhout het poortje dat tot in de negentiende eeuw bekend stond als de Penspoort.
Jesse Jacquot
Jesse Jacquot
2025-10-08 16:29:34
Count answers : 23
0
Vandaag is ontdekt dat het huisje van Vermeer zich direct achter het Doelenplein bevindt. Kunsthistoricus Frans Grijzenhout ontdekte in 2015 dat de exacte locatie zich in de Vlamingstraat bevindt, op de percelen waar zich nu de nummers 40-42 bevinden.
Noëlle Korkmaz
Noëlle Korkmaz
2025-10-08 15:47:55
Count answers : 44
0
Het straatje van Vermeer ligt in de Vlamingstraat in Delft ter hoogte van de huidige nummers 40-42. De huizen die er tegenwoordig staan, dateren uit het laatste kwart van de negentiende eeuw. Alleen het markante rechter poortje van Het straatje is nog steeds herkenbaar. Aan de noordzijde van de Vlamingstraat, een tamelijk smalle gracht in het destijds armere, oostelijke deel van Delft, ter hoogte van de huidige nummers 40-42, stonden twee huizen. Het rechterhuis op Het straatje was eigendom van een tante van Johannes Vermeer, de weduwe Ariaentgen Claes van der Minne, een halfzus van zijn vader.
Bart Ali
Bart Ali
2025-10-08 12:49:48
Count answers : 29
0
De oorspronkelijke locatie van Het Straatje van Johannes Vermeer bevindt zich aan de Vlamingstraat 40-42 in Delft. Het huis waar hij woonde is ook allang gesloopt. Het huis waar hij geboren is, ligt bijvoorbeeld allang plat.