Wat verandert er op 1 maart rijbewijs?

Noa Paillet
2025-06-10 01:57:54
Count answers: 5
Op 1 maart verandert er het volgende bij het rijbewijs:
Vanaf 1 maart zijn er in de rijopleiding twee nieuwe regels in voege.
1. Langere oefenperiode
Wie in Vlaanderen zijn of haar rijbewijs wil halen, moet vanaf dan minstens vijf maanden oefenen.
2. Vormingsmoment weer ingevoerd
Een tweede nieuwe regel handelt over het vormingsmoment.
Wie ervoor kiest om niet met een rijschool te leren rijden, valt in het regime van een opleiding met een vrije begeleider.
En die begeleiders moeten vanaf 1 maart een vormingsmoment volgen voordat ze iemand mogen leren rijden.

Stella Kuijpers
2025-06-10 01:26:31
Count answers: 4
Vanaf 1 maart 2024 wordt het vormingsmoment voor vrije begeleiding opnieuw ingevoerd én de minimale oefenperiode voor kandidaat-bestuurders wordt vastgelegd op 5 maanden.
Minimale oefenperiode wordt verlengd naar 5 maanden.
Voor beide gevallen geldt momenteel een minimale oefenperiode van 3 maanden.
Vanaf 1 maart 2024 wordt deze periode verlengd naar 5 maanden.
Elke kandidaat-bestuurder moet vanaf dan, tussen het afleveren van het voorlopig rijbewijs en het afleggen van het praktisch examen, minstens 5 maanden verplicht oefenen op de openbare weg.
Let op: dit geldt ook voor kandidaat-bestuurders die hun voorlopig rijbewijs verkregen hebben voor 1 maart 2024 wanneer ze pas vanaf 1 maart 2024 hun praktijkexamen afleggen.
Verplicht vormingsmoment voor begeleiders
Vanaf 1 maart 2024 moeten de begeleiders van kandidaat-leerlingen met vrije begeleiding ook een vormingsmoment volgen.
Het examencentrum zal controleren of de begeleider(s) van de kandidaat-bestuurder het verplichte vormingsmoment hebben gevolgd.
Lees ook
- Is het rijbewijs voor 17-jarigen afgeschaft?
- Wat verandert er op 1 januari 2025 rijbewijs?
- Kan ik als 17-jarige een rijbewijs aanvragen?
- Wat zijn de nieuwe regels voor rijbewijs vanaf 17 jaar?
- Wat zijn de nieuwe regels voor het autorijbewijs in 2025?
- Wat zijn de nieuwe regels voor het rijbewijs B in 2025?