Is het fietspad langs de Afsluitdijk afgesloten?

Niels Spring in ‘t Veld
2025-06-13 10:20:58
Count answers: 8
Het nieuwe fietspad op de Afsluitdijk is vanaf vandaag geopend voor fietsers en wandelaars.
Over een traject van 24 kilometer kan je onafgebroken fietsen over de meest iconische dijk van ons land, aan de noordkant van de dijk gelegen.
Het slechte nieuws is dat je het fietspad alleen via een omslachtige manier per fietsbus bereiken kunt, zeker als je vanuit Noord-Holland komt.
De gehele openstelling van de Afsluitdijk staat momenteel nog altijd voor 2025 gepland.
Aanvankelijk zou de afsluiting voor drie jaar zijn, maar al snel bleek dat de dijk minimaal tot 2025 afgesloten zou zijn voor fietsers.

Alyssa Martena van Burmania Vegilin van Claerbergen
2025-06-13 08:42:04
Count answers: 10
Sinds afgelopen zomer is het fiets- en wandelpad tussen Kornwerderzand en Den Oever op de Afsluitdijk open voor gebruik. Je kunt kiezen tussen twee paden en deze twee zelfs met elkaar afwisselen. Eén langs de Waddenzee, het prachtige UNESCO werelderfgoed, en één langs de A7 met zicht op het IJsselmeer. Het aantal parkeerplekken is hier beperkt. Er zijn alleen toiletten beschikbaar bij het tankstation bij Breezanddijk. Het Vlietermonument en de Vismigratierivier zijn bouwlocaties en gesloten voor publiek. Wel kun je de standbeelden van Lely en de steenzetter bij Monument Noord bewonderen. Ook de lunchroom bij het Vlietermonument is vanwege de werkzaamheden gesloten.

Seth Veenstra
2025-06-13 06:45:56
Count answers: 9
Op 1 en 2 juli is het mogelijk om tussen 08.00 uur en 18.00 uur over de gehele Afsluitdijk te fietsen of te wandelen.
Na de openstelling op 1 en 2 juli gaat het volledige fietspad weer dicht vanwege de werkzaamheden aan de Afsluitdijk, waarschijnlijk tot 2025.
Het fietspad is gesloten sinds 1 april 2019 vanwege de vernieuwing van de Afsluitdijk.
Voor het eerst is een deel van het nieuwe fietspad langs de Waddenzeezijde geopend.
Na het weekend is het volledige fietspad afgesloten tot 2025.

Dion Biharie
2025-06-13 06:25:26
Count answers: 13
Het nieuwe fiets- en wandelpad over de Afsluitdijk en langs de Waddenzee is vanaf 26 juni weer voor een groot deel open.
Fietsers en wandelaars vanuit Friesland kunnen het fiets- en wandelpad tussen Zurich en Kornwerderzand bereiken zonder gebruik te maken van de fietsbus.
Over de sluizen in Den Oever en Kornwerderzand ligt nog geen fiets- en wandelpad.
Daarom moeten fietsers en wandelaars voorlopig de fietsbus nemen om op het fiets- en wandelpad op de Afsluitdijk te komen.
Lees ook
- Is de A7 op de Afsluitdijk afgesloten?
- Is de Afsluitdijk open voor verkeer?
- Kun je alweer over de Afsluitdijk?
- Is er vandaag een autobrand op de Afsluitdijk?
- Is de A7 afgesloten vandaag?
- Kan de Afsluitdijk open en dicht?
- Wanneer zijn er werkzaamheden aan de A7?
- Is er file op Afsluitdijk?
- Wanneer is de Afsluitdijk klaar?