Waarom is de Drechttunnel dicht?

Amelia van den Nuwenhuysen
2025-09-10 00:05:21
Count answers
: 32
De rechter tunnelbuis van de Drechttunnel richting Breda is dicht van vrijdag 14 februari 21.00 uur tot donderdag 20 februari 05.00 uur.
De verlichting heeft het einde van haar levensduur bereikt en het risico op storingen, waardoor de tunnel onverwacht dicht zou moeten, wordt te groot.
Het vervangen van de verlichting, door duurzame ledverlichting en inclusief alle kabels en systemen, kan dan ook niet wachten tot de voor 2029/2030 geplande renovatie van de Drechttunnel.
De werkzaamheden moeten op korte termijn worden uitgevoerd om de tunnel veilig en beschikbaar te houden.

Phileine van Klaarwater
2025-09-06 14:37:09
Count answers
: 28
Soms komt het voor dat de tunnel tijdelijk gesloten is voor onderhoud.
Kijk voor actuele verkeersinformatie op Rijkswaterstaat Verkeersinformatie en bekijk ook de mogelijk geplande wegwerkzaamheden op de A16.

Collin van de Velden
2025-08-27 12:04:04
Count answers
: 25
De Drechttunnel is dicht vanwege het vervangen van de verlichting. De verlichting heeft het einde van haar levensduur bereikt en het risico op storingen, waardoor de tunnel onverwacht dicht zou moeten, wordt te groot. De werkzaamheden vinden telkens plaats van vrijdagavond 21.00 uur tot donderdagochtend 05.00 uur. Tijdens de werkzaamheden is er telkens 1 van de 2 tunnelbuizen richting Breda of Rotterdam dicht. Hoewel er ook altijd 1 tunnelbuis richting Breda of Rotterdam openblijft, zorgen de werkzaamheden voor forse hinder; de extra reistijd kan in de spits oplopen tot meer dan 1 uur.

Maarten Willems van Lier
2025-08-19 12:19:05
Count answers
: 29
De Drechttunnel in de A16 gaat in februari en maart dicht vanwege de vervanging van de verlichting. De tunnel gaat namelijk meerdere avonden en nachten dicht. Tijdens de werkzaamheden is telkens een van de twee tunnelbuizen richting Rotterdam of Breda dicht. De werkzaamheden beginnen op 14 februari en gaan door tot 20 maart. De werkzaamheden vinden in vier fases plaats. Tijdens de werkzaamheden zijn de op- en afritten Dordrecht Centrum-West en Zwijndrecht aan beide zijden deels dicht.

Dirk van Luin
2025-08-11 07:53:59
Count answers
: 24
De Drechttunnel is dicht vanwege werkzaamheden aan de verlichting. De verlichting heeft het einde van haar levensduur bereikt en wordt tussen 14 februari en 20 maart in fases per tunnelbuis en per rijrichting vervangen door duurzame ledverlichting, inclusief alle kabels en systemen. Door het vervangen van de verlichting zoveel mogelijk te combineren met andere werkzaamheden, beperken we de hinder voor de weggebruikers. Er vinden diverse, kortdurende sluitingen plaats van de volledige rijrichting of volledige tunnel om de nieuwe verlichting te testen en in bedrijf te stellen. De tunnel is op verschillende momenten afgesloten voor verkeer, waaronder de rechter tunnelbuis richting Breda van 14 februari 21.00 uur tot 20 februari 05.00 uur en de linker tunnelbuis richting Rotterdam van 14 maart 21.00 uur tot 20 maart 05.00 uur.

Sebastiaan Kuijpers
2025-08-03 07:38:29
Count answers
: 40
De verlichting van de Drechttunnel heeft het einde van haar levensduur bereikt en het risico op storingen, waardoor de tunnel onverwacht dicht zou moeten, wordt te groot. Het vervangen van de verlichting – door duurzame ledverlichting en inclusief alle kabels en systemen – kan volgens Rijkswaterstaat dan ook niet wachten tot de voor 2029/2030 geplande renovatie van de Drechttunnel. Tijdens de werkzaamheden is er telkens 1 van de 2 tunnelbuizen richting Breda of Rotterdam dicht.